معرفی آرایشگاه های زنانه تهرانپارس

معرفی بهترین آرایگاه های زنانه در تهران پارس ( تهرانپارس) ادامه »

معرفی آرایشگاه های زنانه شرق تهران

معرفی بهترین ارایشگاه های زنانه و عروس در شرق تهران ادامه »

لیست بهترین سالن های زیبایی در تهرانپارس

معرفی و لیست بهترین سالن های زیبایی در تهرانپارس ادامه »

لیست بهترین سالن آرایش در شرق تهران و تهرانپارس

معرفی و لیست بهترین سالن آرایش در شرق تهران و تهرانپارس ادامه »

 
 

آمبره، سامبره، بالیاژ، کالرملتینگ |عکس و توضیحات

آمبره سامبره بالیاژ کالرملتینگ

آرایشگری زنانه پر از ایده و نوآوری در عرصه زیبایی است و رنگ کردن موها هم از این پیشرفت در صنعت زیبایی عقب نمانده و پیشرو است. رنگ کردن مو به صورت حرفه ای در یک آرایشگاه زنانه خوب مستلزم داشتن متخصص کاربر مواد و مسلط بودن به تکنیک های جدید و به روز دنیا است که مستلزم آموزش نزد اساتید این حرفه است. تکنیک هایی مانند آمبره (Ombre)، سامبره (Sombre)، بالیاژ (Balayage)، کالرملتینگ (color melting) جدیترین تکنیک های حرفه آرایشگری زنانه میباشند که در آرایشگاه خوب رز صورتی تهرانپارس میتوانید این خدمات حرفه ای را دریافت کنید. تکنیک هایلایت (Highlights)، براند (Bronde)  تکنیک های تقریبا قدیمی هستند و باز هم طرفداران زیادی را دارند و موها را زیبا و شیک میکنند.

 

آمبره مو چیست؟

رنگ مو آمبره کاراملی

نمونه ای از رنگ موی آمبره کاراملی

فرانسه همیشه مرکز مد و زیبایی است و تکنیک آمبره هم توسط آرایشگران این کشور بوجود آمده است . این متد مو یکی از محبوب ترین تکنیک های رنگ مو در سال های اخیر است و همچنان بر محبوبیت آن افزوده میشود. در رنگ مو به روش آمبره، رنگ تیره از ریشه شروع میشود یعنی پایه مو تیره است و هرچه به ساقه میرسد روشن تر میشود. معمولا از وسط ساقه مو به بعد روشنتر میشود. در روش آمبره مثل کوتاهی مو موها را تقسیم بندی میشود و به تعداد  ۸ و ۱۰ تکه گیره میزنند و موها را روی صفحه دیسک صاف بازکرده و رنگ میکنند. محبوبیت آمبره مو به خاطر این است که موها هرچه قدر از ریشه رشد میکنند چون تیره هستند با پایه مو که تیره است یک رنگ همسانی درست میکنند و آمبره مو زیبایی خودش را از دست نمیدهد.

 

بالیاژ مو یعنی چه؟

نمونه ای از رنگ مو بالیاژ قهوه ای کارامل

بالیاژ مو قهوه ای کارامل

لغت فرانسوی به معنای جارو کردن است و به تکنیکی گفته میشود که در آن، آرایشگر آزادانه میتواند هایلایت ها را با دست روی مو انجام دهد. یا روی سطوح مختلف مو با دست و به صورت تصادفی به صورت جارو کردن پخش کند. این روش با فویل انجام نمیشود و ملایمتر از روش فویلی است.میتوان گفت بالیاژ یک نوع هایلایت های سنتی است.

در تکنیک بالیاژ هر طور که دوست داشته باشید میتوانید رو موهاتون را هایلایت کنید. همچنین می توانید آن را به صورت جزئی یا مینی بالیاژ انجام داد، مثلاً فقط اطراف صورت یا قسمت بالایی موهایتان را هایلایت کنید.

هایلایت های بالیاژ معمولا چند درجه روشن تر از رنگ پایه مو انتخاب میشوند و به موهای شما عمق و بعد طبیعی میبخشد و .

مراقبت و نگهداری از بالیاژ با محصولات نگهدارنده و تکنیک های مراقبتی راحت و آسان است.

 

سامبره چیست؟

رنگ مو سامبره چیست

عکس از رنگ مو سامبره

کلمه “sombre” به معنی “نرم” را با “ombre” ترکیب می کند. Sombre اساسا یک نسخه ظریف تر و طبیعی تر از هایلایت های ombre است که به هایلایت های تیره هم معروف هستند ولی با تکنیک خاص. در این تکنیک ریشه ها رنگ طبیعی خود را حفظ میکنند ، سپس رنگ مویی با کمی روشن تر از رنگ پایه به نوک موها اضافه می شود ولی به صورت سایه ملایم. در این حالت نتیجه کار در طبیعی‌ترین حالت ممکن است. در انتهای موها هم فقط جاهای اندکی از مو به صورت تیره باقی می‌ماند.

تکنیک سامبره برای موهای بلوند هم قابل اجرا است .

نگهداری از موهای رنگ شده با تکنیک سامبره راحت تر از آمبره است .

 

تکنیک کالر ملتینگ مو چیست

رنگ مو کالرملتینگ چیست

عکس انواع رنگ مو کالرملتینگ

کالر ملتینگ روش دیگری از رنگ کردن مو است که مشابه با آمبره و سامبره میباشد با این تفاوت که از سه رنگ یا بیشتر در رنگ کردن مو استفاده میشود و از هر رنگی در ریشه شروع میکنیم به ساقه که میرسیم نسبت به رنگ موی پایه مشتری یک مقدار تناژ رنگ روشن تر میشود و ترکیبی یکپارچه با تناژ های مختلف روی مو ایجاد میشود. میتوانید از تنوع رنگهای گرم درکنار همدیگر و یا رنگهای سرد درکنارهم استفاده کرد. هدف از کالرملتیگ این است که ندانیم سایه رنگ ها از کجا شروع میشود و کجا تمام میشود.

رنگ مو کالرملتیگ، رنگ مو سامبره ، رنگ مو آمبره

عکس رنگ مو کالرملتیگ، عکس رنگ مو سامبره ، عکس رنگ مو آمبره

انواع رنگ موی سامبره

عکس انواع رنگ موی سامبره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.